WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA POLSKIEJ ELEKTROENERGETYKI DO NOWYCH WARUNKÓW FUNKCJONOWANIA EUROPEJSKIEGO RYNKU ENERGII
Już dostępne.
Niniejsza publikacja przedstawia wyzwania związane z nowymi regulacjami Komisji Europejskiej – MIFID II i EMIR oraz ich wpływem na hurtowy rynek energii elektrycznej oraz przedsiębiorstwa. W pracy znajdują się liczne klasyfikacje i systematyki oraz wyjaśnienia podstawowych terminów, instrumentów i narzędzi, procesów związanych z rynkiem energii, co niewątpliwie przyczynia się do głębszego poznania rynku energii, dając narzędzie przedsiębiorstwom do codziennej walki o minimalizacje ryzyka i uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Rozważania ekonomiczne uzupełnione są o interpretację prawną.
Te atrybuty świadczą zarówno o walorach edukacyjnych i dydaktycznych książki, jak i jej przydatności dla praktyków sektora energetycznego. Książka adresowana jest do menedżerów, pracowników administracji publicznej, pracowników naukowych i studentów.
Książka jest zarówno oryginalnym dziełem, mającym znamiona świeżości w tym sensie, że dotyka najnowszych wydarzeń w płaszczyźnie regulacyjnej, z jaką mocuje się Unia Europejska. Jest to pierwsza publikacja, która kompleksowo podjęła próbę wpływu nowych regulacji na elektroenergetykę i rynek energii elektrycznej. Książka wnosi także istotny wkład teoretyczny, który może stać się punktem wyjścia do dyskusji na temat kształtu polskiej elektroenergetyki w następnych latach. Jest ona wartościową wskazówką dla przygotowania się polskiej elektroenergetyki do nowych warunków funkcjonowania na rynku energii elektrycznej w UE.
(z recenzji prof. dr hab. Piotra Jeżowskiego)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz