piątek, 8 lutego 2013

Znaczenie instrukcji wewnętrznych


W związku z omówionymi klauzulami w moich wcześniejszych wpisach szczególnie istotnego znaczenia nabierają instrukcje wewnętrzne, które regulują zasady używania telefonów, w szczególności określają zasady korzystania z telefonów, dla których nie prowadzi się rejestracji rozmów, do zawierania transakcji, czy reglamentacji dostępu do pomieszczeń, z których prowadzony jest obrót hurtowy.

Dodatkowo, jeżeli regulacje wewnętrzne przedsiębiorstwa tradingowego (uczestnika rynku) wymagają wprowadzenie określonych ograniczeń kwotowych związanych z jego sposobem reprezentacji to winny ona zostać wprowadzone wyłącznie poprzez odpowiednie ograniczenie w mandatach udzielanych swoim pracownikom, których naruszenie skutkować winno wyłącznie odpowiedzialnością dyscyplinarną bez uszczerbku dla ważności transakcji[1].

Podsumowując moje rozważania, zawarte w ostatnich wpisach:
należy wskazać, że odpowiednie rozwiązania organizacyjne i techniczne w połączeniu z postanowieniami umowy ramowej, określającymi sposób zawierania umów sprzedaży, pozwalają praktycznie do zera ograniczyć ryzyko związane z ważnością umowy sprzedaży i związaniem nią stron.


[1] Bowiem czynność prawna dokonana bez zgody właściwego organu spółki, wymaganej wyłącznie przez umowę spółki albo statut, jest ważna, jednakże nie wyklucza to odpowiedzialności członków zarządu wobec spółki z tytułu naruszenia umowy spółki albo statutu. (Kodeks spółek handlowych, art. 17 § 3, Dz.U. 2000.94.1037, z późn. zm.).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz